rastergraafika alused
piksel - tuletis sõnadest "picture" ja "element". ehk siis pildielement. kõik see, mida sa arvutiekraanilt vaatad, koosneb pisikestest neljakandilistest elementidest ehk pikslitest... ja mida rohkem piksleid pinnaühiku kohta... seda teravam pilt : ) ...piksli-tehnika kasutamine tänavakunstis on juba vana vana teema... üks tuntumaid on ilmselt invader (prantsusmaalt) ja tema on see tüüp, kes teeb mosaiigiloomi (space invaders'i mängust... mis omakorda on üks jaapani värk ja disainitud tomohiro nishikado poolt, aastast 1978) ja siis see prantsuse tüüp kopib ja topib neid igalepoole seinadele... väga kuulus värk... no ja siis kasutatakse rastergraafika aluseid ka stencil artis päris jõudsalt... näiteks isegi eestist võib piksli-tehnikale otsa joosta... näiteks hiljuti tartus... ja siis tähelepanu ka betoonist vahelaeplaadi servale... kas me näeme signeeringut? kas me oleme seda signeeringut ka varem näinud?
9 kommentaari:
Ma nüüd seda signeeringu eesmärki väga ei mõista. Kas tegemist on labaste grafitisodijate täägide sügavamõtteliste ja esteetiliste vendadega?
signeering on stencil'i autori allkiri...
Aga eesmärk? Varjatud kuulsuseiha?
miks kunstnik oma maalile alla kirjutab? miks firmal on logo? miks inimesel üldse on allkiri? jne mõtted, et miks markeerida...
jaluta kaameraga supilinna... herne tänavale. kohe esimene elektrikapp tänava alguses. siin on sama signeeringuga suur ja vaatamist väärt töö ;) ilmus mu akna alla ühel ööl. uhkusega ja ärevusega piilusin kardina vahelt, kui meisterdati :)
sirilin, sa ajad mu kadedusest roheliseks... pean kiiremas korras tartusse tulema ;)
oi see herne tänav tekitas kohe huvi. lähen panen homme pilgu peale;)
my own private mr felt! ;)
Postita kommentaar